PRACOWNIA

Tomasz Korneluk, Maciej Parysek i Tomasz Słowik pracownię KAPS Architekci założyli w Warszawie w 2002 roku zaraz po tym, jak ich wspólny projekt kwartału mieszkaniowego Bolero na osiedlu Eko Park w Warszawie zwyciężył w konkursie i został skierowany do realizacji. W roku 2021 do wspólników dołączyli wieloletni współpracownicy arch. Jakub Jasiewicz i arch. Tomasz Raczyński. W ciągu ponad 20 lat istnienia w dorobku pojawiły się realizacje mieszkaniowe, hotelowe, kulturalne, rewitalizacje zabytków i projekty urbanistyczne. W sumie powstało już ponad 1 mln m2 pow. użytkowej.

Wśród wielu realizacji wyróżniają się: w Kołobrzegu hotel Olimpic Park położony przy samej plaży (2009), w Warszawie m.in. wspomniana kameralna kolonia Bolero (2006) inspirowana zespołem Szare Domy przy Fałata i  ceglany zespół mieszkaniowy Aroma Park przy ul. Klasyków, usytuowany wśród historycznej zabudowy przemysłowej (2018-2024).

Z ciekawszych warszawskich realizacji należy również wspomnieć o budynku Liceum The British School przy ul. Limanowskiego (2019), plombowej Kamienicy Muranów przy ul. Dzielnej (2017), jak i co-livingowym zespole hotelowym Smartti przy ul. Postępu (2021-2025).

Nad Jeziorem Mikołajskim powstała 1,5km długości promenada miejska, wyłoniona w konkursie architektonicznym SARP.   

Na terenie północno-wschodniej Polski można spotkać wiele inwestycji komercyjnych m. in. w Olsztynie, Ostrołęce, Ciechanowie, Płońsku, Przasnyszu, Szczytnie.

Pracownia używa oprogramowania 3D (Archicad) i jest biegła w zakresie BIM.

Firma dwukrotnie uzyskała dofinansowanie z funduszy UE.